Komputerowe absurdy - 5669 Bytes1. Komputery nigdy nie zastąpią całkowicie ludzi, jeszcze nie wymyślono komputera, który by nic nie robił.


2. Komputer pozwala wykonać osie razy szybciej czynność, której bez komputera nigdy byśmy nie robili.


3. Komputer przyspiesza pracę o 0,003% procent.


4. Ilość tonera w drukarce jest odwrotnie proporcjonalna do liczby wydruków, które należy wykonać. Wynika to z ogólnego prawa : Ilość materiałów eksploatacyjnych jest odwrotnie proporcjonalna do liczby gotowych produktów, kóre musimy zrobić. Jeśli mamy zrobić pięćset wydruków, mamy do dyspozycji czterysta kartek. W dodatku toneru, taśmy barwiącej, atramentu starczy i tak na pięćdziesiąt wydruków.


5. Komputer przyśpiesza proces powstawania błędów, im szybszy zegar tym więcej błędów.


6. Co oznacza n-bitowość komputera, dzięki tej wartości wiemy ile będziemy mieli problemów. Po prostu mnożymy liczbę obecnych kłopotów przez liczbę n.


7. Komputer przypomina gospodarkę socjalistyczną. Jest centralnie sterowany, ma zawsze za mało pamięci, jest zawsze za mało wydajny i trudno znaleźć sprawcę błędów.


8. Obecnie zbudowanie komputera klasy PC przypomina układanie klocków LEGO, zawsze znajdzie się kilka z innego pudełka, które do niczego nie pasują.


9. Bogaci kupują komputery, a biedni żyją normalnie.


10. Wirusy komputerowe mają swoje zalety. Np. zmniejszają bezrobocie, armie programistów piszą programy antywirusowe, a tak staliby w kolejce po zasiłek.


11. Lepsze wypiera dobre, a potem jest wypierane przez najgorsze.


12. Multimedia, termin, pod którym kryje się chęć zarobku producentów sprzętu komputerowego. Dzięki temu wciskane są pisarzowi karty dźwiękowe, muzykom karty graficzne z akceleratorami, itd.


13. Komputery nie robią błędów, za to konstruktorzy i programiści bardzo dużo.


14. Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego komputera, nie martw się, przejdzie ci.


15. Pudełka na dyskietki mają ciekawą cechę, jeśli napisane jest, że miści się do nich 100 dyskietek, to mieści się 99. Jeśli zaś napisane jest, że są na 50 dyskietek, to da się upchnąć 70.


16. Nie ma programu bez błędów, poprawienie programów polega na zastępowaniu starych błędów nowymi. Im nowszy błąd tym bardziej dokuczliwy.


17. Światowa autostrada informatyczna to coś takiego, co pozwoli, aby wirus napisany rano w Grójcu, był wieczorem zarówno w Ustrzykach Górnych, jak i w Nowym Jorku.


18. Komputer, komputer, a pomyśleć, że wszystko zaczęło się od koła.


19. Specjalizacja w komputerach posunęła się do tego stopnia, że niedługo trzeba będzie jednej osoby do włączenia komputera, następnej do uruchomienia DOS-a, potem przyjdzie ktoś inny i właczy Windozę, następny uruchomi interesującą nas aplikację, a na koniec wyłączą prąd.


20. Prawo ilości : Zawsze jest czegoś za mało.


21. Pascl, Newton, Franklin, Kopernik, Pitagoras, Leonardo da Vinci nie używali komputerów.


22. Nie kłóćmy się ze sprzedawcą komputerów, on nic nie wie. Prawo to dotyczy również sprzedawców programów.


23. Stopniowanie zapotrzebowania : Bardzo potrzebny, potrzebny, przydatny, nieprzydatny, komputer.


24. Czasem bardziej do mnie przemawia jedno słowo niż godzinna prezentacja komputerowa.


25. Wyniki pracy na komputerze zapisuje się w pewnych standardowych formatach. Jeśli więc otrzymamy taką pracę zwykle nie możemy sprawdzić jej, bo nie mamy programu do tego formatu. Np. jeśli dostaniemy plik graficzny w formacie PCX, wszystkie posiadane przez nas programy potrafią odczytać tysiące plików graficznych z wyjątkiem formatu PCX.


26. Jeżeli wykryjesz błąd w programie i poinformujesz o tym producenta, zaprzeczy, że jest błąd. Jeśli poprawisz ten program sam, poda cię do sądu.


27. Firmom telekomunikacyjnym nie zależy na powstawaniu szybszych modemów i poprawieniu jakości sieci, im więcej błędów w transmisji tym dłuższy czs połączenia. Wniosek, spójrz na rachunek telefoniczny.


28. Orzeczenie konsylium na temat komputerów : Nie ma nadziei.


29. Pozdrowienie noworoczne komputerowców : DOS-iego roku.


30. Czekam jeszcze tylko na jedno, aż jakiś polonista poprawiając wypracowanie napisze czerwonym długopisem : syntax error.


31. Kopie bezpieczeństwa są niszczone w pierwszej kolejności.


32. ZX Spectrum można wykorzystać do obliczeń całek, Cray-a do gry w kółko i krzyżyk.


33. Praca przy komputerze wymaga wiele zaparcia , a to jest bolesne.


34. Jeżeli wiesz, że jakaś firma została niedawno skomputeryzowana, nie załatwiaj z nią interesów. Musisz poczekać, aż wszystko się dotrze, to jest przez mniej więcej 10 lat.


35. Komputery mają wady i zalety, z zalet mogę wymienić np. to że... no... albo, że... tego... eee... też nie, ale..., a czy koniecznie muszą to być zalety?!


36. W sumie komputery mają jedną wadę, tę, że istnieją.


37. Najsprawniejszą siecią komputerową jest przenoszenie danych między komputerami na dyskietkach.


38. Najlepszym programem jest ten, którego właśnie używamy, podobnie jest ze sprzętem komputerowym.


39. Pojawiły się dyski wytrzymujące przeciążenie 300G. Obciążenie takie powoduje, że operator zamienia się w piękną mokrą plamę, dysk twardy jeszcze pracuje.


40. W instrukcji obsługi nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.


41. Komputery są śmieszne. Jednakże osobom je obsłudgującym bardzo często chce się płakać.


42. Przy naprawie komputerów czasami przydaje się młotek.


43. Żaden komputer nie jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem.


44. Jeśli w przyrodzie nic nie ginie, to mój komputer ma się ta do przyrody jak ...


45. Jest jeden, w stu procentach skuteczny sposób, aby uniknąć infekcji wirusami komputerowymi. Należy nie kupować komputera.


Copyright Daniel Dryzek "Noflower" - Najlepsza książka 1998-2007