Tabu - 2092 Bytes

Kinga Dunin


RecenzjaMarta nie lubi trybu życia i filozofii swoich rodziców, ale nigdy by ich nie okłamała. Marek podziwia swojego ojca, choć okłamuje go na każdym kroku. Starcie dwóch skrajnie różnych rodzin działa jak żywa akcja w hollywoodzkim filmie. Wszystkie sceny są prosto z życia wzięte. Problemy z rodziną zdarzają się bowiem każdemu z nas. Jaki z tego morał? Dla rodziców coś w stylu: rozmawiajcie ze swymi dzieciakami na każdy temat! Dla dzieci: z rodzicami można się dogadać!

Ta książka to także historia o rozmowie, która się zwykle nie odbywa. O tym, o czym trzeba rozmawiać, o czym ja chciałabym rozmawiać ze swoimi rodzicami. Ale się boję i wiem, że oni albo też się boją, albo tego nie potrafią.

Polecam Tabu każdemu nastolatkowi i ludziom w wieku średnim też :-) Książka jest łatwa, miła i przyjemna, a przy okazji można się czegoś nauczyć, więc czemu nie poświęcić jej kilku godzin?


Opinie krytyków"Kinga Dunin prowokuje do rozważań na temat dobra i zła, sensu i bezsensu trzymania się określonych zasad, szacunku dla tradycji, granic tolerancji; właściwych relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. Książkę tę polecam nie tylko nastolatkom, lecz także tym rodzicom i nauczycielom, którzy chcą zrozumieć punkt widzenia swych dzieci i podjąć z nimi rozmowę o tym, co w życiu najważniejsze."


Trochę cytatówKsiążka ma 248 stron.


Copyright Daniel Dryzek "Noflower" - Najlepsza książka 1998-2007