Tato - 2015 Bytes
William Wharton


RecenzjaTato - okładka książki Wszystkich lubiących twórczość Whartona na pewno ta książka przyprawi o zawrót głowy, palpitację serca, gorączkę i wypieki na twarzy :)) Pisarz znowu otacza swoim magicznym kręgiem swoich najbliższych, ukazując czytelnikowi wspaniały, całkowicie prawdziwy świat.

W książce opowiedziana jest historia starego małżeństwa będącego ze sobą od wielu, wielu lat. Jak każda para, przeżywają swoje wzloty i upadki. Żyją i poznają się co dzień od nowa. Mąż jest schizofremikiem, jednak potrafi na tyle oddzielić swój wyimaginowany świat od rzeczywistego, że przez długi okres czasu nikt o niczym nie wie. W związku z jego chorobą dochodzi do wielu niezwykłych wydarzeń, których świadkiem jest czytelnik.

Tato zmienia całkowicie punkt widzenia na ludzi starszych. Może ktoś czytający to w tym momencie powie, że gadam jakieś głupoty, ale żeby się o tym przekonać trzeba przeczytać książkę. Po lekturze człowiek zaczyna zauważać w tych istotach, bardzo ciekawych i pełnych życia ludzi, którzy niejednokrotnie żyją o wiele lepiej od nas. Żyją pełnią życia.


Opinie krytyków"Wielbiciele twórczości Williama Whartona ucieszą się widząc, jak autor Ptaśka ponownie obejmuje swoim przenikliwym, niemal hipnotycznym spojrzeniem wąski, prawie zamknięty krąg bohaterów"

"Książka ta jest liryczna w swej prostocie... poruszająca, nie do zapomnienia."

"Może się stać klasyką nawet dla czytelników, którzy się jeszcze nie urodzili."


Trochę cytatówKsiążka ma 419 stron.


Copyright Daniel Dryzek "Noflower" - Najlepsza książka 1998-2007